Evden Eve Nakliyat Kalemleri

Evden Eve Nakliyat

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza evden eve nakliyat nedir, nakliyat sırasında nelere dikkat etmeliyim, nakliyat şirketlerinin fiyatlandırma durumu neye göre oluyor gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Hepimizin bildiği gibi artık evden eve nakliyat hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Çünkü aldığımız eşyalar, yerleşimimiz ve artık insanların başka şehirlere seyahat etme işlemleri arttıkça, nakliyat hepimiz için büyük bir sıkıntı haline geldi. Evden eve nakliyat deyimine basitçe bir anlam kazandırmak istedik; insanların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla, ev ya da ofis içerisindeki eşyaların, istedikleri yerden istedikleri yere ve istedikleri zamanda taşınabilmesi amacıyla gerekli koşulların tamamlanması, uygulanması ve ardından kontrol edilmesi sürecidir. Evden eve nakliyat için sırasıyla aşağıda belirttiğimiz adımların uygulanması gerekir:
– Demontaj Olayı ( Geri sökme )
– Paketleme İşlemi
– Eşyaların görevli araca yüklenmesi
– Belirtilen adrese eşyaların ulaşması
– Montaj ve eşyaların tekrar yerleştirilmesi

Bütün bu külfetten sizi evden eve nakliyat şirketleri kurtarmaktadır ve hatta eşyalarınız belirli bir süre uygun depolarda muhafaza edilebilmektedir. İstediğiniz bir zamanda bu depodan eşyalar çıkarılıp, belirttiğiniz adrese götürme işlevi yapılabilmektedir. Evden eve nakliyat tabi ki belirli bir maliyet ile yapılabilmektedir. Gelin bu maliyetlere bir göz atalım:

Evden eve nakliyat maliyetleri genel olarak 2 farklı başlık altında incelenmelidir. Şehirlerarası evden eve nakliyat ve de şehir içi evden eve nakliyat olmak üzere iki şekilde nakliyat işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak malumunuz yolun uzunluğu gereği şehirlerarası nakliyat diğer seçeneğe göre biraz daha tuzlu olabiliyor. Şehirlerarası nakliyat maliyetinin %51 gibi büyük bir oranını yakıt oluştururken, bu oran şehir içi nakliyatta sadece %11 olarak belirleniyor. İşçilikte ise şehirlerarası nakliyat maliyeti şehir içine göre daha az olarak göze çarpıyor. Şehirlerarası işçilik maliyeti %38 olarak kabul edilirken, şehir içi nakliyatta bu oran %56’yı buluyor. Evden eve nakliyat firmaları ile görüşmelerin cep telefonlarınız üzerinden yapıldığını belirtelim. Bu nedenle sağlıklı bir görüşme yapmak fiyatlar açısından daha çok aydınlanabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca piyasada bulunan çok sayıda evden eve nakliyat firması, oldukça çekici fiyatlar bulmanıza yol açabiliyor. O yüzden iyi bir araştırma yapmadan, herhangi bir nakliyat şirketi ile anlaşmamanız gerektiğini not edelim.